Zarejestruj

Jak Alior Bank okrada i niszczy swoich klientów

Jak Alior Bank okrada i niszczy swoich klientów

Postprzez morrion2017 » 2017-12-05, 23:58

Witam wszystkich na forum i ostrzegam przed Alior Bankiem
Moja firma nigdy nie została tak nieuczciwie potraktowana, przez żadną instytucję jak przez Alior Bank.
Współpraca od samego początku była trudna:
Otwierając konto proszę nie zapomnieć zapytać pracownika banku czy jak będą pieniądze na koncie to będzie można z nich korzystać, robić przelewy wypłacać pieniądze itp. bo jest taka możliwość, że nie będzie można korzystać to się nazywa 'brak relacji".
To mnie kosztowało spóźnieniem z płatnością za ZUS mój , pracowników utratę świadczenia chorobowego na 3 miesiące. Zaznaczam że bank nie bierze żadnej odpowiedzialności za tego typu pomyłki. Ale to jest nic co było później:
Największy problem się pojawił jak otrzymałem płatność z USA za pracę w walucie USD.
Płatność została wstrzymana z powodu niezgodności, płatność była wstrzymana kilka dni.
Po otrzymaniu pieniędzy szybko chciałem zrobić płatności dla swoich pracowników za pracę i wtedy 8 przelewów zostało zablokowane na kwotę około 24.000 USD pierwszy przelew wykonany był 03.11.2017 ostatni 06.11.2017. Pieniądze nie dotarły do pracowników ani ja nie miałem na koncie, z ta sprawą zostałem sam nikt z banku nie wytłumaczył mi gdzie są pieniądze i ile czasu może trwać wstrzymanie przelewów. Nikt nic nie może zrobić pracownicy coraz bardziej za czeli na ciskać na wypłatę swoich wynagrodzeń, w banku alior otrzymywałem odpowiedzi typu : jest pan podejrzany o pranie pieniędzy i pieniądze są w depozycie ( ale co ciekawe pracownicy którzy mieli konta w alior to otrzymali pieniądze i mogli je wypłacać :) ), następna odpowiedź to że w tytule przelewu użyłem nie dozwolone słowo "Silver Cloud" ( nazwa statku na którym pracowaliśmy), pieniądze zostały zhakowane, pieniądze przetrzymuje bank zagraniczny (pośrednik) żeby przyśpieszyć płatność to mogą tylko napisać list ponieważ nie mają innych możliwości do dnia dzisiejszego list nie doszedł ponieważ nie otrzymałem żadnej odpowiedzi (ludzie listy piszą... a ja ich mam w dup...) tak się poczułem ze swoim problemem.
pieniądze sukcesywnie zostają zwracane na moje konto ponieważ nic nie mogłem przyśpieszyć płatności po 3 tygodniach przetrzymania pieniędzy postanowiłem by pieniądze zwrócili jeżeli nie potrafią wykonać tego typu operacji i ja ureguluje płatności gotówką , muszę ratować jakoś swoją opinię na którą bardzo długo trzeba pracować. Przelewy sukcesywnie wracają niestety ale pomniejszone o prowizję i teraz kwota OK 2773 USD PROWIZJA 20 USD A KWOTA OK 2100 USD PROWIZJA PRAWIE 70 USD.
NIE POLECAM TEGO BANKU NIE POCZUWAJĄ SIĘ DO ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI, KLIENTA ZOSTAWIAJĄ SAMEGO Z PROBLEMEM. OGRANICZONY KONTAKT,
Moja firma straciła pracowników z którymi współpracowała, coraz częściej spotykam się z komentarzami że to ja przytrzymuje pieniądze i zarabiam na tym ludzie nie chcą zemną współpracować.
Moi pracownicy stracili na kursie waluty średnio 1,320zł + prowizja za przelewy których i tak bank nie sfinalizował (od 19USD do 70 USD).
Moja firma straciła wiarygodność w śród pracowników, kontrakt z powodu braku chętnych do współpracy z moją firmą prowizje banku za przelew + wypłaty w kasie.
Alior Bank nie polecam i uważajcie zanim zmienicie swój bank z którym współpracujecie na Alior to zastanówcie czy warto..
Jeżeli ktoś miał podobne problemy z tym bankiem proszę o kontakt
Karol 509-475-292

Re: Jak Alior Bank okrada i niszczy swoich klientów

Postprzez Maszan » 2017-12-12, 13:47

Musiałeś coś źle załatwić, albo nie dopytać. Akurat nie chce mi się wierzyć w tę historyjkę.

Powrót do Alior Bank