Zarejestruj

Lokata czy konto oszczędnościowe

Re: Lokata czy konto oszczędnościowe

Postprzez AdamPiek » 2014-12-23, 23:47

Chyba mimo wszystko lokata, choć tak jak ktoś tu już wcześniej wspomniał nie mają teraz duzych oprocentowań. Jeszcze dwa-trzy lata temu pamiętam, że przerzucałem peniądze z lokaty na lokaty (takich trzymiesięcznych dobrze oprocentowanych). Obecnie już nie natrafiam na takie okazje.

Postprzez grochzmarchewka » 2015-02-08, 16:06

Witam. Przeczytałam dyskusję i rozglądam się nieco za lokatą/kontem oszczędnościowym, jednak nie znam się i mam parę pytań. Po pierwsze bank - może zabrzmi to dziwnie, ale chciałabym, aby był to bank, co do którego będę miała pewność, że nie upadnie i nie stracę swoich studenckich oszczędności życia ;) Po drugie, czy jeśli będę zakładać np. lokatę w jakimś banku, to muszę tam mieć założony rachunek? Na razie mam rachunek w mBanku. I jeśli lokata jest na rok, to po roku mogę ją zlikwidować i wziąć pieniądze lub ją jakoś przedłużyć? I jeszcze jedno - lokata to pieniądze "zamrożone", a z konta oszczędnościowego mogę pieniądze wybierać - czy działa to też w drugą stronę, tj. np. co miesiąc muszę coś do tego konta dorzucać? Różnie to bywa z pracami dorywczymi i nie w każdym miesiącu mam jakikolwiek dochód. Do ulokowania jest ok. 9000 zł. Z góry dziękuję za każdą poradę.

Postprzez Marcin92 » 2015-02-13, 13:15

zadłużony napisał(a):CO jest bardziej opłacalne i w którym wypadku można więcej zarobić? Na lokacie czy koncie oszczędnościowym?

Ani jedno ani drugie. Najlepiej pieniądze zainwestować. Tylko trzeba zrobić to z głową np.: rynek walutowy.
Małe sumy tam idą ale jest praktycznie bez stratny. Z mojej strony propozycja godna polecenia. Tylko sumy mogą zniechęcać do wchodzenia. Ponieważ żeby tam zarobić to potrzeba minimum 1000 aby to się jakoś mogło rozwijać. "JAKOŚ" ale to i tak moim zdanie o wiele pożyteczniejsze niż lokata czy konto oszczędnościowe. Nie to że ich nie lubię czy złorzeczę. Posiadam konto oszczędnościowe ale raczej jako do lokowania wolnych środków. Kiedyś próbowałem zarabiać na lokatach 15 dniowych i 30. Stwierdzam że to dość dobre ale z dużymi sumami.

Postprzez kamiladrozd » 2015-07-14, 14:44

grochzmarchewka napisał(a):Witam. Przeczytałam dyskusję i rozglądam się nieco za lokatą/kontem oszczędnościowym, jednak nie znam się i mam parę pytań. Po pierwsze bank - może zabrzmi to dziwnie, ale chciałabym, aby był to bank, co do którego będę miała pewność, że nie upadnie i nie stracę swoich studenckich oszczędności życia ;) Po drugie, czy jeśli będę zakładać np. lokatę w jakimś banku, to muszę tam mieć założony rachunek? Na razie mam rachunek w mBanku. I jeśli lokata jest na rok, to po roku mogę ją zlikwidować i wziąć pieniądze lub ją jakoś przedłużyć? I jeszcze jedno - lokata to pieniądze "zamrożone", a z konta oszczędnościowego mogę pieniądze wybierać - czy działa to też w drugą stronę, tj. np. co miesiąc muszę coś do tego konta dorzucać? Różnie to bywa z pracami dorywczymi i nie w każdym miesiącu mam jakikolwiek dochód. Do ulokowania jest ok. 9000 zł. Z góry dziękuję za każdą poradę.

Hej, nie zawsze jest tak, że jesteśmy zmuszeni w danym banku zakładać również konto osobiste :) Jeżeli lokata jest odnawialna to owszem można ją po roku przedłużyć, a jak nie to spokojnie odbierasz gotówkę z depozytu. Jak zakładasz lokatę to zamrażasz gotówkę - czyli nie można wpłacać ani wypłacać gotówki. Pozdrawiam!

Poprzednia strona

Powrót do Forum Bankowe