Zarejestruj

Uwaga na lokaty w Idea Banku!

Uwaga na lokaty w Idea Banku!

Postprzez Marysia » 2016-07-12, 14:28

Nigdy więcej lokaty w Idea Banku!!! Witam, przestrzegam wszystkich zainteresowanych lokowaniem bezpiecznie swoich pieniędzy przed jakimkolwiek inwestowaniem i tworzeniem lokat strukturalnych przez telefon! Jeśli zadzwoni do Was przedstawiciel banku, bo akurat kończy się Wam normalnie założona lokata terminowa, nie zgadzajcie się na założenie lokaty strukturalnej-wirtualnej, obiecują zyski zagwarantowane np. od 2-7% w skali roku, oczywiście otrzymujecie te najniższe 2% i zaczyna się gehenna z odzyskaniem swoich pieniędzy. Po zakończeniu roku najpierw dzwonią aby nadal pozostawić im pieniądze, a najlepiej jeszcze dołożyć jeśli macie cokolwiek więcej, kiedy się nie zgadzacie przestajecie być ciekawym klientem kontakt się urywa, dzwoniąc na infolinię otrzymujecie informację, że osoba "siedząca na słuchawkach" nie może nic zrobić tylko podać informację dalej. Po kolejnym monicie kontaktuje się z Wami inny przedstawiciel tzw. doradca finansowy, który znów chce Was namówić na kolejną kiepsko oprocentowaną lokatę gdzie Wasze środki finansowe znikną Wam z pola widzenia, bo takiej lokaty Wy na swoim koncie nie widzicie tylko przedstawiciel Banku. Przy kolejnym kontakcie telefonicznym przedstawiciel obiecuje, że środki zostaną zwrócone jak najszybciej. Po odczekaniu kolejnych 5 dni nadal zostajecie z niczym, a kolejna osoba na infolinii właśnie jako pierwsza informuje Was że istnieje regulamin lokaty strukturalnej w którym jest mowa że, Bank ma 14 dni na zwrot Waszych pieniędzy, ale nie jest w stanie powiedzieć od jakiego momentu jest to liczone - jej zakończenia czy podania w końcu nr konta na które ma być przelew. Zaczynam się zastanawiać czy moje pieniądze nadal są, czy stały się całkowicie wirtualne, bo na pewno nie dla mnie dostępne. Nazwała bym to z...j w białych rękawiczkach.

Doradca reklama

Podpowiadam

Re: Uwaga na lokaty w Idea Banku!

Postprzez Martyna » 2016-08-27, 21:36

To, że banki próbują utrzymać klienta po zakończeniu lokaty to zupełnie normalna sprawa. To, że infolinia kontaktuje nas z doradcami również. Opisana przez Ciebie sytuacja na pewno irytuje, ale nie dowodzi nieczystych intencji banku. Przecież powiedzieli Ci jaki termin ich obowiązuje i na jakiej podstawie.Bardzo ciekawi mnie, jak skończyła się ta historia. Pewnie odzyskałaś kasę i zapomniałaś tu wpaść, by o tym dopowiedzieć...? ;)

Mam nadzieję, że doczekałaś się na swoją kasę i że już dawno zapomniałaś o stresie. :)

Postprzez piotrwojcicki » 2017-04-03, 09:21

Ja bym poszedł o krok dalej i śmiało powiedział, że uwaga na Idea Bank!
Jest to bank, który od tygodnia uniemożliwia mi korzystanie z programu do wystawiania faktur ... a od 5 dni, ich technicy walczą z tą usterką.
Dla mnie to jest jasny przykład, że nie jest to bezpieczny bank i koniecznie trzeba się przenieść gdzieś indziej, bo nie dość, że nie mogę prowadzić mojej działalności to jeszcze nie wiadomo, czy będę miał środki na koncie.
Tak więc jako klient z prawie 3 letnim doświadczeniem, szczerze odradzam usługi świadczone przez Idea Bank.

Postprzez Martyna » 2017-04-19, 19:58

A dlaczego miałbyś nie mieć? ;) Sytuacja faktycznie mało komfortowa i pewnie też bym się zdenerwowała, ale trochę czasu minęło i mam nadzieję, że wszystko Ci się tam z nimi jakoś wyjaśniło.

Postprzez poznaniak05 » 2019-01-29, 14:24

Jako klient Ideabanku OSTRZEGAM!!! przed wchodzeniem w proponowane często przez doradców telefonicznych, tzw. lokaty strukturyzowane. Nadzieja na przedstawiane w reklamach zyski powyżej lokat bankowych znikoma, jak w totku. Wcześniejsze wyjście z lokaty strukturyzowanej wiąże się z dużymi opłatami - potrącenie opłaty administracyjnej i manipulacyjnej, powyżej 10 % wpłaconej kwoty lokaty. Jedyny plus to gwarancja zwrotu pełnej wpłaconej kwoty po okresie lokaty, ale chyba nie o to klientom chodzi, żeby zdeponować swoje oszczędności bez odsetek, na często kilkuletni czas. Zwykłe lokaty bankowe są w miarę atrakcyjne, szczególnie dla nowych klientów.

Powrót do Idea Bank