Zarejestruj

Gdzie najłatwiej skonsolidować kredyty?

sylcia

Gdzie najłatwiej skonsolidować kredyty?

Postprzez sylcia » 2012-08-27, 20:48

Dziś będe miała wszystkie papiery przy sobie, bo w tej chwili ich nie mam, a mieszkam w innym mieście, wiec musze codzień jezdzic do rodziców aby pomóc im załatwic ta sprawe. Chciałabym tylko napomknąc, że rodzice maja długów na sume ok. 150 tysiecy, zalegają ze spłata 3 rat w 3 innych bankach z sierpnia tego roku i teraz juz wszystkie sa zaległe z wrzesnia.
Na moja pamięc moge w przybliżeniu napisać:
sygma bank- 2 kredyty odnawialne- razem zadłużenie wynosi 27 tysiecy( 12 tys i 15 tys)
euro bank -dwa kredyty gotówkowe - na kwote 31 tysiecy( 21 tys i 10 tys)
getin bank- 3 kredyty (2 konsolidacyjne-na 20tys i 10 tys i 1 gotówkowy na 10tys)-razem- 50 tysiecy plus karta kredytowa - 2tys
lukas -gotówkowy-13 tys
cetelem-gotówkowy - 10 tys, plus karta kredytowa-1tys
ge money- karta kredytowa- 11 tys
db bank - gotówkowy-6 tys
to wszystko jesli chodzi o banki
ma jeszcze zaległości w czynszu na kwote 1100zl(czynsz miesiecznie wychodzi 280zł)
Dzis po południu dopiero będe mogła wszystko dokładnie opisac, tylko nie wiem czy tu na forum ogólnym czy w wiadomosci prywatnej.

Moi rodzice mieszkaja na pomorzu. Jedyna nieruchomośc jaka posiadaja to mieszkanie 42m2 warte prawdopodobnie 150 tys. W 2007 roku mieszkanie zostało przekształcone ze spółdzielczego lokatorskiego na spóldzielcze własnosciowe. Mieszkania tego nie mogą sprzedac w przeciągu 5 lat
poniewaz stracą bonifikatę. Nie pracują oboje , tata(58lat) jest na rencie, mama(55lat) na emeryturze.
Moge jeszcze streścic poczatek tej historii.
Zaczeło się od, że rodzice mieli gorsza sytuacje finansową,odkąd mama w marcu 2004 roku przeszła na zasiłek przedemerytalny. Nie potrafiła sobie poradzic finansowo mając jedynie 800zł zasiłku i rentę taty 850 zł. W tym czasie miała jeszcze dwie córki na utrzymaniu, (moja siostre i mnie) i wnuczkę(moja córke). W lutym 2006 roku moja siostra wyjechała za granice, niestety nie miała az tak dobrej sytuacji finansowej aby pomagac mamie. Ja wyprowadziłam się z domu w październiku 2006 roku.W czasie pobytu w domu nie pracowałam miałam jedynie 400 zł wychowawczego i 300 zł alimentów(od października 2005 roku). No i tak moja mama nie mogąc poradzic sobie z brakiem funduszy na normalne życie zaczeła wpadać w wir kredytów. Brała następny i następny, a potem następne już po to aby spłacać poprzednie i tak się to pociągnęło, że dzis ma to co ma,czyli zadłużenia na kwote 150 tys.W tym są również 3 kredyty zaciągnięte przez mojego ojca,czego ona za bardzo nie był świadomy. Problemy ze spłata zaczeły się od sierpnia tego roku, w tej chwili bieżace spłaty wynoszą 10 tysięcy. O tym dowiedziałam się 4 dni temu i teraz robie wszystko co mogę aby jej pomóc. Niestety ani ja ani moja siostra(obie jestesmy bezrobotne) nie posiadamy majątków,ani zadnych odłozonych sum pienięznych aby rodzicom pomóc. Dochody moich rodziców w tej chwili to
- mamy pełna emerytura(od stycznia tego roku)-1340 zł
- taty renta 1050zł
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. Odezwe sie po południu.

luki

Re: Gdzie najłatwiej skonsolidować kredyty?

Postprzez luki » 2012-08-27, 20:49

Witam Pani Sylu.
Z tego co Pani napisała to sytuacja jest nie do odratowania i nie da się już nic zrobić.
Kwota 150tys pln w kredytach gotówkowych i kartach kredytowych oznacza że samych odsetek narasta miesięcznie co najmniej 1500pln a podejrzewam że znacznie więcej (opóźnienia w spłacie: karne odsetki, opłaty windykacyjne itp) - być może nawet więcej niż przychody rodziców.
Branie kolejnych kredytów pod zastaw mieszkania może skutkować eksmisją z lokalu za jakiś czas.
Na miejscu Pani rodziców płaciłbym już jedynie czynsz + opłaty (prąd, gaz).
Pozdrawiam.

PS. Dodam tylko że nie jestem bankowcem/lichwiarzem/windykatorem czy innym komornikiem więc moja opinia nie jest opinią "eksperta" a opinią zwykłego człowieka.

Postprzez Bankowiec » 2012-09-12, 08:39

Po przyjrzeniu się sytuacji tez niestety muszę stwierdzić, że sytuacja taka jest beznadziejna...

Postprzez Budowlany » 2012-10-11, 08:24

sylcia napisał(a):Dziś będe miała wszystkie papiery przy sobie, bo w tej chwili ich nie mam, a mieszkam w innym mieście, wiec musze codzień jezdzic do rodziców aby pomóc im załatwic ta sprawe. Chciałabym tylko napomknąc, że rodzice maja długów na sume ok. 150 tysiecy, zalegają ze spłata 3 rat w 3 innych bankach z sierpnia tego roku i teraz juz wszystkie sa zaległe z wrzesnia.
Na moja pamięc moge w przybliżeniu napisać:
sygma bank- 2 kredyty odnawialne- razem zadłużenie wynosi 27 tysiecy( 12 tys i 15 tys)
euro bank -dwa kredyty gotówkowe - na kwote 31 tysiecy( 21 tys i 10 tys)
getin bank- 3 kredyty (2 konsolidacyjne-na 20tys i 10 tys i 1 gotówkowy na 10tys)-razem- 50 tysiecy plus karta kredytowa - 2tys
lukas -gotówkowy-13 tys
cetelem-gotówkowy - 10 tys, plus karta kredytowa-1tys
ge money- karta kredytowa- 11 tys
db bank - gotówkowy-6 tys
to wszystko jesli chodzi o banki
ma jeszcze zaległości w czynszu na kwote 1100zl(czynsz miesiecznie wychodzi 280zł)
Dzis po południu dopiero będe mogła wszystko dokładnie opisac, tylko nie wiem czy tu na forum ogólnym czy w wiadomosci prywatnej.

Moi rodzice mieszkaja na pomorzu. Jedyna nieruchomośc jaka posiadaja to mieszkanie 42m2 warte prawdopodobnie 150 tys. W 2007 roku mieszkanie zostało przekształcone ze spółdzielczego lokatorskiego na spóldzielcze własnosciowe. Mieszkania tego nie mogą sprzedac w przeciągu 5 lat
poniewaz stracą bonifikatę. Nie pracują oboje , tata(58lat) jest na rencie, mama(55lat) na emeryturze.
Moge jeszcze streścic poczatek tej historii.
Zaczeło się od, że rodzice mieli gorsza sytuacje finansową,odkąd mama w marcu 2004 roku przeszła na zasiłek przedemerytalny. Nie potrafiła sobie poradzic finansowo mając jedynie 800zł zasiłku i rentę taty 850 zł. W tym czasie miała jeszcze dwie córki na utrzymaniu, (moja siostre i mnie) i wnuczkę(moja córke). W lutym 2006 roku moja siostra wyjechała za granice, niestety nie miała az tak dobrej sytuacji finansowej aby pomagac mamie. Ja wyprowadziłam się z domu w październiku 2006 roku.W czasie pobytu w domu nie pracowałam miałam jedynie 400 zł wychowawczego i 300 zł alimentów(od października 2005 roku). No i tak moja mama nie mogąc poradzic sobie z brakiem funduszy na normalne życie zaczeła wpadać w wir kredytów. Brała następny i następny, a potem następne już po to aby spłacać poprzednie i tak się to pociągnęło, że dzis ma to co ma,czyli zadłużenia na kwote 150 tys.W tym są również 3 kredyty zaciągnięte przez mojego ojca,czego ona za bardzo nie był świadomy. Problemy ze spłata zaczeły się od sierpnia tego roku, w tej chwili bieżace spłaty wynoszą 10 tysięcy. O tym dowiedziałam się 4 dni temu i teraz robie wszystko co mogę aby jej pomóc. Niestety ani ja ani moja siostra(obie jestesmy bezrobotne) nie posiadamy majątków,ani zadnych odłozonych sum pienięznych aby rodzicom pomóc. Dochody moich rodziców w tej chwili to
- mamy pełna emerytura(od stycznia tego roku)-1340 zł
- taty renta 1050zł
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. Odezwe sie po południu.

Zgłoście się do dobrego doradcy finansowego, może on coś poradzi na takie problemy. Na forum znajdziecie jedynie porady użytkowników a w sprawie takich problemów ja radzę skorzystać ze specjalisty w tej dziedzinie.

Postprzez Boryna » 2012-12-17, 09:39

Ciężko konsolidować aż tyle kordytów mimo to chyba jakis bank by się podjął wyzwania.
Ja bym się zwrócił do Aliora albo PKO BP bo tam są najkorzystniejsze oferty konsolidacji

Postprzez Rudy » 2013-01-09, 09:24

Boryna napisał(a):Ciężko konsolidować aż tyle kordytów mimo to chyba jakis bank by się podjął wyzwania.
Ja bym się zwrócił do Aliora albo PKO BP bo tam są najkorzystniejsze oferty konsolidacji

Raczej Aliora oni tam rozkładają takie kredyty naprawdę na bardzo długie terminy i to jest ich potężnym atutem. Dla klienta jest to także korzystne, ponieważ płaci co miesiąc małe ratki.

Postprzez Klient » 2013-04-24, 08:39

Rudy napisał(a):
Boryna napisał(a):Ciężko konsolidować aż tyle kordytów mimo to chyba jakis bank by się podjął wyzwania.

Raczej Aliora oni tam rozkładają takie kredyty naprawdę na bardzo długie terminy i to jest ich potężnym atutem. Dla klienta jest to także korzystne, ponieważ płaci co miesiąc małe ratki.

Tez tak właśnie słyszałem i moja znajoma ostatnio była tam w sprawi konsolidacji kredytu - potwierdziło się zdanie innych.
Policzyli jej to najtaniej

Postprzez Bogi » 2013-06-25, 21:03

No racja, Alior ma tania konsolidację więc ja bym tam uderzał.
Myślę, że powinni przedstawić coś konkretnego.

Postprzez klientka » 2013-07-31, 15:27

Ja korzystałem z tej strony: http://www.portal-kredytowy.pl/article-70.html
przedstawili mi bardzo dobrą ofertę tak więc polecam ich dalej :)

Postprzez Kukus » 2014-04-01, 08:14

Łatwo i szybko skonsolidujesz kredyty w Aliorze jeśli tylko nie masz za dużych kłopotów gdzie w grę będzie wchodziło także czyszczenie biku o ile to możliwe
www.pozyczki-bez-bik.pl - pożyczki do 50 000 złotych bez BIK.

Następna strona

Powrót do Kredyty konsolidacyjne